Yüz Estetiği – Yüz Germe Ameliyatı

Home » Estetik Cerrahi » Yüz Estetiği – Yüz Germe Ameliyatı
Yüz Germe Estetiği

Yüz Estetiği Ameliyatı

Tüm insanlarda yaş ilerledikçe yer çekimi etkisi, güneş ışınlarının zararlı etkisi ve yüz mimik kaslarının sürekli kasılması ile yüz yaşlanmaya başlar. Stresli yaşam, kilo alıp vermeler ve genetik faktörler yüzün yaşlanmasını etkileyen faktörler arasındadır. Yüz yaşlanma belirtileri ; yanak ve dudak çizgilerinin derinleşmesi, yanak ve boyun cildinin sarkması, gıdık ve boyunda yağlanma ve katlanmaları sayabiliriz.


Yüz germe ameliyatında gevşeyen kaslar gergin hale getirilir, fazla yağlar alınır, buruşmuş ve genişlemiş cilt çıkartılarak deri yeniden şekillendirilir böylece yüz daha genç bir görünüm kazanır. Göz kapağı estetiği, alın germe ve kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılabilir. Yüz germe ameliyatı kırışıklıklara yağ enjeksiyonu, burun operasyonu, elmacık kemiklerin büyütülmesi, çene ucu protezi ile birlikte yapılabilir.
Yüz estetiği veya yüz germe ameliyatında diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi kişinin beklentilerinin gerçekçi olması son derece önemlidir. Ayrıca yüz estetiği olmak isteyenlerin ciddi sağlık problemi olmaması gerekiyor. Tüm yüzler için belirlenmiş sabit çizilmiş ideal bir yüz biçimi yoktur. Yüz germe ameliyatının amacı burun estetik ameliyatında olduğu gibi daha iyi görünen bir yüz oluşturmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.