Uzun Burun Ameliyatı

Home » Burun Ameliyatı » Uzun Burun Ameliyatı
Mükemmel Bir Burun Ucu

Uzun Burunlar

Burnun normalden uzun olması yüz oranlarını olumsuz etkileyen bir durumdur. Normalden uzun bir burun yüz şeklini profilden (yandan) ve karşıdan (önden) bozulmasına neden olur. Burnun sadece uç kısmı uzun olabilir veya burun bütün olarak uzun olabilir. Çenenin geride ve küçük  olması burnun dahada çıkık ve uzun görülmesine neden olur. Burun estetiği yapılarak burnun uzunluğu çeşitli yöntemlerle kısaltılabilir.

uzun-burun-estetigi

Burnun uzamasına neden olan kıkırdaklar  kısaltılır, bazen burun ucunu oluşturan kıkırdakların da  kısaltılması gerekebilir. Çene geride ise protez ile büyütülerek daha dengeli bir hale getirilebilir. Burun ameliyatı için başvuranların çoğu çenelerinin küçük ve geride olduğunun farkında değiller ve doktorun uyarması ile bunu fark ederler. Bu durumda  ameliyat yapılırken çenenin ileride gözükmesi için protez de uygulanabilir ve yüz daha dengeli bir hale getirilir.

uzun-burun

 

Yorumlar - Sorular

 1. feyzullah on 6 Temmuz 2014 at 04:14 Diyor ki :

  Merhabalar benim burnum normalden daha büyük ve gorunum olarak cok rahantsiz edici. Ameliyatla kuculturmek istiyorum bu konuda bana bilgi verirmisinz ameliyatlar nerde nasil yapiliyr ve ucret olarak ne kadar bir tutar odemem gerekiyor.

 2. Asya on 26 Ağustos 2014 at 13:47 Diyor ki :

  Merhaba;
  bir şey merak ediyorum benim burnum en fazla didem özkavukçu gibi uzun bir kaç tane burun estetik ameliyatı videosu izledim çok korkunçtu acaba öylemi oluyo birde nose up diye bir şey çıkmış sizce doğrumudur?

 3. Asya on 26 Ağustos 2014 at 14:01 Diyor ki :

  Merhaba eğer nose up a bakmak isterseniz adresi buymuş nose-up.resmi-sitesi.com ben o aletin burnu küçülttüğüne inanmıyorum

 4. Kemal Ekberoglu on 27 Ağustos 2014 at 11:40 Diyor ki :

  Merhaba Asya,

  Bu tür şeyler sadece zarar verir. Başka bir işe yaramazlar.

 5. elif on 10 Eylül 2014 at 13:22 Diyor ki :

  Merhaba 34 9 aylık oğlum var şimdi estetik olsam Bebeğimi emziriyorum sorun olur mu bide ücretler konusunda bilgi almak istiyorum

 6. elif on 10 Eylül 2014 at 13:26 Diyor ki :

  Merhaba 34 yaşım , 9 aylık oğlum var şimdi estetik olsam Bebeğimi emziriyorum sorun olur mu bide ücretler konusunda bilgi almak istiyorum

 7. Kemal Ekberoglu on 14 Eylül 2014 at 14:06 Diyor ki :

  Merhaba Elif,
  Olabilirsin. Sorun olmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.