Tamponsuz Burun Ameliyatı

Home » Burun Ameliyatı » Tamponsuz Burun Ameliyatı
Tamponsuz Burun Estetiği

Tamponsuz Burun Estetiği Ameliyatı

Tamponsuz burun estetiği yıllardan beri yapılabilmektedir. Tampon, burun ameliyatlarında burun boşluğuna konulan vazelinli veya antibiyotikli bezlerdir. Burun estetiği olmak isteyen kişilerin sık sordukları sorular arasında tampon gelmektedir. Burun ameliyatı olmak isteyen bazı kişiler  ameliyattan çok  tampon konulmasından kaygı duyarlar. Eskiden gerek  deviasyon gerekse burun estetiği ameliyatında vazelinli  bezler tampon olarak kullanılırdı ve burun ameliyatı sonrasında özellikle yutkunma esnasında rahatsızlığa neden olurdu, bu tür tamponlar artık kullanılmamaktadır.

Tamponsuz Burun Ameliyatı

Tamponsuz Burun Ameliyatı

 

Bunların yerine artık burun ameliyatlarında havanın geçişi için kanalları olan silikon splintler kullanılmakta, hatta özel teknikler uygulanarak tamamen tamponsuz burun ameliyatı da yapılabilir. Tamponsuz burun estetiği kişilerin daha konforlu ve rahat bir ameliyat geçirmesini sağlar, ayrıca tampon çıkarma korkusunu ortadan kaldırır. Ameliyattan sonra burun boşluğuna her gün 3-4 defa  serum fizyolojik damlatılması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.