Septum Deviasyonu

Home » Erkek Burun Estetiği » Septum Deviasyonu
burun-deviasyonu

Septum Deviasyonu Tedavisi

Septum, burun içini ikiye ayıran, kıkırdak ve kemikten meydana gelmiş duvara verilen isimdir. Bu yapı, çoğu insanda tam olarak düz olmamasına rağmen, bir rahatsızlık vermeyebilir. Eğriliğin şiddetli olduğu kişilerde veya burun boşluğunun dar olduğu bölgelerinde eğrilikler tıkanıklığa yol açabilir. Bu eğrilikler çoğunlukla buruna alınmış darbelere bağlıdır. Kişiler bu kazaları bazen hatırlamazlar. Kaza sonucu burnun kıkırdak ve kemik yapısında eğrilikler oluşabilir. Doğum sırasında bazı bebekler burun travmasına maruz kalmaktadırlar.

burun-egriligi-Septum-Deviasyonu

Septum deviasyonu solunum zorluğuna, yüzde basınç ve ağrı hissine, burun akıntısına, tekrarlayan sinüs iltihaplarına yol açabilir. Bu durumu düzeltmek için yapılan operasyona septoplasti denir ve ciltte bir kesi olmadan tamamen burun içerisinden gerçekleştirilir. Operasyonun amacı  septumun eğri olan kısımlarını düzeltmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.