Modern Burun Ameliyatı

Home » Burun Ameliyatı » Modern Burun Ameliyatı
Burun Estetiği Ve Deviasyon

Modern Burun Ameliyatı

Eskiden burun estetiği yapılırken burun ne kadar kalkık ne kadar küçük olsa burun ameliyatının o kadar başarılı olduğu düşünülürdü. Örneğin Michael Jackson gibi. Ayrıca eskiden yapılan burun ameliyatlarında dokular zedelendiği ve hırpalandığı için ve kemikler kontrolsüz bir şekilde kesildiği için yüzde aşırı şişme ve morarma olurdu. Rinoplasti ameliyatı burun kemerini fazlasıyla törpülemek ve burun ucunu olabildiği kadar kaldırmak, olabildiği kadar kıkırdak çıkartma mantığına dayanarak yapılmaya çalışılıyordu.

Hepimiz hokka burun deyimini biliyoruz. Ne şanslıyız ki bu mantıkla ameliyat yapan cerrahların sayısı giderek azalmakta ve bir kısmı tarafından terk edilmiştir. Ameliyatlarda iyi bir sonuç elde edilmesi için olabildiği kadar dokuların az zedelenmesi ve çıkartılması, şekil vermelerin daha çok uygun dikişlerle doku ve kıkırdak yapı oranlarının değiştirilmesi, kıkırdak parçalarının şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılmasının önemli olduğunu tecrübe ettik ve bence bu ilkeler modern burun estetiğinin temelini oluşturur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.