Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Home » Burun Ucu estetiği » Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı
Burun ucu Estetiği Tipplasti

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Burun ucu kaldırma diğer adıyla tipplasti, burun ucunun yan profilden görünümünü ( burun deliklerinin görüntüsü, dudak ve burun arasındaki açı, burun ucunun yüksekliği) ve burnun önde görünümünü ( burun deliklerinin şekli, burun kanatlarının görüntüsü, burun ucunun genişliği) düzelttiğimiz estetik operasyonlardır. Burun ucu ameliyatında burun sırtını  oluşturan kemik ve kıkırdak  yapıya genellikle müdahale edilmez , yalnızca burun ucundaki kıkırdaklara ve diğer dokulara müdahale edilerek buruna güzel bir görünüm verilir.

Tipplasti yani burun ucu estetiği ameliyatlarında yalnızca burun ucuna operasyon yaptığımız için ameliyat süresi hem daha kısadır hem de daha kolay geçer. Aynı zamanda burun ucu estetiği sonrası iyileşme süresi de burun estetiğine oranla daha kısadır. Yüzde morluk ve şişliklerin çok daha az görüldüğü burun ucu estetiği genel veya lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir.

Burun ucu operasyonlarında, normal burun estetiği ameliyatlarına göre çok daha az müdahale yapıldığı için, ameliyat sonrası gelişen ödem ve şişlik de daha az seviyede olmaktadır. Hasta burun ucu estetiği sonrasında normal hayata daha kısa sürede dönebilmektedir. Burun üzerine konulan atel normal ameliyata göre daha erken alınabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.