Burun Ucu Estetiği

Home » Burun Ucu estetiği » Burun Ucu Estetiği
burun-ucu-estetigi

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti), burun ucundaki şekil bozukluklarını burun kemik yapılarını kırmadan düzeltmek için yapılan burun estetiği ameliyatıdır. Burun sırtında kemer ve eğriliği olmayan fakat burun ucunda düşüklük,genişlik,uzunluk,asimetri gibi şekil bozuklukları olan kişilerde burun ucu ameliyatı yapılarak bu deformiteler giderilmektedir.

Burun Ucu Estetiği

 

Ayrıca burun deliklerinde ve burun kanatlarındaki genişlik ve şekil bozuklukları düzeltilebilir. Burun ucu estetiği uygulanarak burun ucundaki şekil bozukluğuna göre yumuşak doku veya kıkırdakların bir kısmı çıkartılabilir ayrıca çeşitli kıkırdak parçaları biçimlendirilerek eklemeler veya dikişler kullanılarak burun ucu şekillendirilebilir. Burun ucu estetiğinde tüm burun ameliyatlarında olduğu gibi dokular, özellikle kıkırdaklar eskiden yapılan ameliyatlara kıyasla daha çok korunmaktadır. Ayrıca çıkartılan kıkırdakların bir kısmı burun kıkırdak yapılarının güçlendirilmesinde kullanılmaktadır. Tipplasti açık teknik ile veya burun içinden kapalı teknik ile yapılabilir. Bu operasyon ile burun ucu kaldırma işlemi yapılabilir.

Mükemmel Bir Burun Ucu

Mükemmel Bir Burun Ucu

 

Burun ucu ameliyatı öncesinde doktorunuzla yapacağınız görüşme önemlidir. Burun ameliyatı  sonrası burun kemiklerine dokunulmadan sadece burun ucundaki kıkırdaklar ve yumuşak dokulara işlem yapıldığından tam bir burun ameliyatına göre iyileşme süreci daha hızlı ve rahattır. Kemiklerin kırılmaması daha az kanama, şişlik ve morluk yaratır. Burun sırtında alçı veya plastik kalıp kalma süresi kısalır. Burun ucu estetiğinde işe dönüş daha hızlı olabilir.

burun-ucu-operasyonu

 

Kemik kırılması ile ilgili riskler ortadan kalkar. Burun içindeki kesiler kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatılır, burun dışında belirgin bir iz oluşmaz.Burun ucu ameliyatı  genellikle genel anestezi ile yapılmaktadır ve ortalama 45 dk-1 saat sürer.Ameliyattan 5-6 saat sonra kişi aynı gün hastaneden taburcu edilebilir.

Yorumlar - Sorular

 1. kemal Koçyiğit on 27 Ağustos 2014 at 16:08 Diyor ki :

  Merhabalar öncelik le burnumda solunum yapmakta zorlanıyorum estetik açıdan da beğenmediğimde n devlet hastahanelerinde herhangi bir tedavi yada operasyon yaptırmak istemiyorum çözüm nedir kemal bey her iki durumda huzurlu olmam için teşekkür ederim şimdiden.

 2. Kemal Ekberoglu on 28 Ağustos 2014 at 23:42 Diyor ki :

  Merhabalar Kemal,
  hem nefes alma sorununu hem de burnunun estetik açıdan kötü görünme problemini ortadan kaldırabiliriz. Huzurlu olmanız için elimden gelen herşeyi yapacağım. Lütfen bana ulaşın.

 3. Kemal Ekberoglu on 4 Kasım 2014 at 16:19 Diyor ki :

  Merhaba İdil,
  bakmadan bir şey söylemem doğru olmaz. Bunun için ücretsiz olarak kontrole gelmenizi öneriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.