Burun Tıkanıklığı Sorunu

Home » Burun Estetik Ameliyatı » Burun Tıkanıklığı Sorunu
Burun Tıkanıklığı Nefes Alma

Burun Tıkanıklığı

Buruna sadece estetik açıdan bakmamak gerekir. Burun estetik ile birlikte sağlık açısından da önemlidir. Burun tıkanıklığı vücut sağlığını olumsuz etkilediği bilinen bir gerçektir. Burun solunum yollarının başlangıç kısmını oluşturur ve alınan havanın nemini, sıcaklığını ayarlamakla birlikte havadaki tozu, bakterileri ve akciğer için zararlı mikroskobik cisimleri elemine eder. Burun tıkanıklığı kuru ve süzülmemiş havanın burundan sonraki hava yollarını tahriş etmesine ve hastalanmalarına neden olur . Burun ayrıca koku alma organıdır. Sağlıklı bir vücut için sağlıklı solunum şarttır ve burun tıkanıklığı sağlığı olumsuz etkiler.  Alerjinin yaygın olması ve burunların yapısal olarak kemikli olması nedeniyle burun tıkanıklığı şikayetiyle sık karşılaşıyoruz.  Tıkanıklık tedavi edilmezse sağlık sorunlara neden olur.

Burun tıkanıklığının başlıca nedenleri

– Deviasyon ( burun kıkırdağı eğrilikleri)

– Burun etlerinin şişmesi ve büyümesi ( konka hipertrofisi )

– Burun polipleri

– Geniz eti

– Konka bülloza

– Burun yapısının çökmesi

– Burun içindeki yapışıklıklar

– Alerjik rinit

Nefes Alma Problemleri Tedavisi

Nefes Alma Problemleri Tedavisi

Burun tıkanıklığı belirtileri

– Horlama ve uyku apnesi

– Boğaz kuruması

– Sık farenjit ve bademcik enfeksiyonu

-ağız kokusu

– Yorgunluk

– Sinirlilik

– Kalp ve solunum yolları sorunları

– Ses tonunun bozulması

Burun tıkanıklığını sorununu çözen burun estetiği operasyonunda sık uygulanan burun ameliyatlarından biri deviasyon ameliyatıdır. Genellikle burun etlerine uygulanan ve konkaları küçültmeyi amaçlayan radyofrekans ile birlikte uygulanır.

 

Burun Esteti?i Masaj? Nas?l Yap?l?r                                                                                                                                                                           Radyofrekans sadece konkaların büyük olduğu durumlarda konkaları küçültmek için deviasyon ameliyatı yapılmadan da uygulanabilir. Burun estetik olarak düzeltilirken havanın geçişine ve solunuma engel olan yapısal bozukluklar da mutlaka düzeltilmelidir. Rinoplasti ameliyatında burnun dış şekli düzeltilir ve burun tıkanıklığına neden olan konkalar küçültülür ayrıca deviasyon ameliyatı da uygulanır.Burun tıkanıklığı burun çatısının çökmesine bağlı ise burun valvine yönelik ameliyat uygulanır. Burun polibi ameliyatı burun tıkanıklığında yapılan diğer bir burun ameliyatıdır. Geniz eti ameliyatı burun tıkanıklığını gidermek için daha çok çocuklarda yapılan bir ameliyattır.

Yorumlar - Sorular

  1. Ersagun on 17 Mayıs 2014 at 16:38 Diyor ki :

    Burun tikanikligim mevcut. buyk bir ihtimal deviasyon oldugunu tahmin ediyorum. acisiz bir uygulama var mi bunun icin ve fiyatlar nedir sizden rica ediyorum.

  2. Kemal Ekberoglu on 23 Mayıs 2014 at 01:09 Diyor ki :

    Merhaba Ersagun,

    Burun tıkanıklığının genelde en büyük sebebi deviasyondur; ancak tabi ki başka sebepler de olabilir. Burun estetiği ameliyatlarını son derece konforlu bir şekilde gerçekleştiriyorum. Ameliyat sonrası tampon kullanmaya gerek duymuyorum. Hastamın acı duyması için hiçbir sebep ortada kalmıyor. Lütfen burun estetiği fiyatları için bana cep telefonumdan ulaş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.