Burun Estetiği Fiyatları

Home » Burun Estetiği Fiyatları » Burun Estetiği Fiyatları
Ortalama Burun Estetiği Fiyatları

Güzellik arayışında şüphesiz estetik önemli bir yer almaktadır. Burun şeklinden  memnun olmayanlar  estetik ameliyat olmak isterler.Ancak görsel değişim ve güzellik kadar önemli olan konu burun fonksiyonlarının bozulmaması ve kaybolmamsı dır. İstatistiklere göre estetik ameliyat olmak isteyenlerin önemli bir kısmı burunlarından şikayet ederler ve burun şeklini değiştirmek isterler. Ameliyat olmak isteyenler ameliyat ücretleri ve doktor seçimi konularını araştırırlar.

Burun Estetiği Fiyatları hakkında bu yazımda bilgi verirken, aynı zamanda fiyatları belirleyen önemli faktörleri ve kişiler için  estetik ameliyatların öneminden bahsedeceğim. Bu makalemde burun ve diğer estetik ameliyat ücretlerinin çok büyük farklılık göstermesinin sebepleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Burun Estetiği Fiyatları bir çok sektör ve operasyonda olduğu gibi fiyat aralığı geniştir ve en ucuz ile en pahalı arasında çok fark vardır. Fyatların çok farklı olması burun ameliyatı olmak isteyenlerin kafasını karıştırmakta ve tereddüte yol açmaktadır. Ücretin yüksek olması ile ameliyat sonucu her zaman doğru orantılı olmayabilir yani yüksek fiyata yapılan her ameliyat her zaman çok iyi olacağı anlamında değildir. Çok düşük bir ücretle yapılan ameliyat sağlığınıza zarar verebilir ve düzeltilmesi zor ve pahalı olan sonuçlara yol açabilir. Ameliyat ücreti çok yüksek ise  maddi açıdan size zarar verebilir.Burun ameliyatı ucretini etkileyen önemli faktörler:

 • Burun ameliyatının yapıldığı şehir
 • Operasyonun yapıldğı hastane
 • Hastanenin yeraldığı semt
 • Ameliyatta kullanılan ekstra malzeme
 • Hastanede yatış süresi
 • Ameliyatta uygulanan anestezi türü ve anestezist ücreti
 • Operasyon öncesi ve sonrası diğer hizmetleri

Burun Estetiği Fiyatları: Estetik Burun Ameliyatı ve SGK

Burun ameliyatı  ve diğer estetik ameliyat ücretleri açık bir şekilde ilan edilemez ve duyurulamaz bu yasal değildir. Fakat iletişim kısmında gerek telefon ile gerekse e-posta ile gerekli bilgileri gönderdiğiniz taktirde size en kısa zamanda cevap verilecektir. Ayrıca ödeme imkan ve koşulları, taksitlerden yararlanma seçenekleri ve bankalar tarafından kredilendirme olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgi verecektir.

Türkiye’de SGK ve özel sağlık sigortaları estetik ameliyatlarının hiç birinin masraflarını ödememektedir. Bununla birlikte, burun ve diğer estetik ameliyatlarda kullanmak için bankalardan tüketici kredisi kullanılabilmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları araştırılırken kesinlikle dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

 •  Burun  ve diğer estetik ameliyatlarda size verilen sağlık hizmeti, bir mal satın alma veya tüketim durumu değildir. Ödediğiniz ücret karşılığı kendinize yaptığınız ve yaşamınız boyunca yayılan bir yatırımdır. Unutulmaması gereken bir konu da Türkiye’de estetik ameliyat ücretleri ve burun estetiği fiyatları başka ülkelere göre oldukça uygun ve ödenebilir olmasıdır.
 • Sağlıklı ve iyi bir ameliyat sonucuna erişmek, bir mal veya eşya satın almak gibi değildir. En ucuzunu seçmek ve bulmak doğru ve iyi bir sonuç vermediği gibi ilginç bir şekilde en pahalısını bulmak ve seçmek de her zaman doğru çözüm olmayabilir. Ortalama estetik ameliyat ücreti açıkça bilinmektedir, bu fiyatların çok üstü maddi olarak size zarar verdiği gibi çok altı sağlık açısından size zarar verebilir.
 •  Burun ameliyatı ve diğer estetik ameliyatlara karar verirken ani ve duygusal kararlar vermeyin, şayet maddi açıdan hazır değilseniz burun veya diğer estetik ameliyatınızı bir süre erteleyebilirsiniz.
 • Sizin için sağlığın ve bunun yanında güzelliğin ve gençliğin en değerli zenginlik olduğunu unutmayın. Bu değerleri her zaman göz önünde bulundurun ve maddiyattan daha çok önem verin.

2014-burun-estetigi-fiyatlari

Burun Estetiği Fiyatları Nelere Göre Belirlenir?

Türkiye’de tıp ve estetik ameliyatlar son senelerde büyük bir hızla ilerlemektedir. Ortadoğu ve Avrupa hatta dünyada kendine önemli bir yer edinmiştir. Kaliteli sağlık hizmetiyle birlikte estetik ve burun ameliyatı fiyatları normal aralıklarda dır. Bununla birlikte İstanbul a her yıl binlerce kişi estetik ameliyat yaptırmak için gelmektedir. Bunun nedeni kaliteli bir hizmetle birlikte estetik ameliyat fiyatlarının uygun olmasıdır. Estetik ve burun ameliyatı fiyatları bu ameliyatları yapan doktorlar ve kuruluşlara bağlı olarak ortalama ücretlerin üstüne çıkılabilir veya altına da düşebilir.

Estetik operasyon ücretleri üzerinde etkisi olan bir çok etken vardır. Hastane masrafları ameliyat fiyatını etkileyen önemli bir faktördür ve hastaneye göre değişir. Hastanenin lüks olması ücreti etkilemektedir. Ameliyatın zor olması ücreti etkileyen diğer bir etkendir. yapılacak burun ameliyatı zorlaştıkça fiyat artar. Burun revizyon ameliyatları genellikle ilk ameliyatlara göre daha zor oldukları için daha pahalı ameliyatlardır. Burun ameliyatı ücretini etkileyen diğer bir faktör ameliyatı gerçekleştiren doktordur.

Estetik ameliyat fiyatını doktorunuzu arayarak veya onlarla görüşerek ya da e-mail yolu ile öğrenmeniz mümkündür. Size verilen fiyatlar ortalama fiyatlardır; çünkü burun ve diğer estetik operasyonlarda ameliyat planlaması kişiye özel yapılmaktadır. Her hastaya aynı şekilde ameliyat yapılmaz. Kişinin durumuna ve şekil bozukluğuna göre ameliyatta uygulanan teknik de değişebilir. Kesin bir ücret alabilmek için muayene olmalısınız, muayene olamıyorsanız İnternet ile fotoğraflarınızı göndermeniz gerekiyor. Estetik ve burun estetiği ücretlerini ameliyatınızın yapılacağı hastane, alacağınız oda hizmeti de etkileyecektir.

Burun estetiğinde her hastaya aynı ameliyat yapılmamaktadır. Kişinin burun şekil bozukluğuna göre planlanan ve uygulanan operasyon teknik ve yöntemi de değişmektedir. Burun cerrahı ekstra bir uygulamayı, daha iyi ve başarılı bir sonuca ulaşmak için uygulayabilir, bu durum burun ameliyatı fiyatını etkileyebilir. Kesin bir ücret almak için muayene olmanız gerekiyor veya internet, whatsapp vs ile fotoraflarınızı göndermeniz gerekmektedir.

Anlatılanlara ek olarak ameliyatın yapılacağı hastane,  oda hizmeti ve konfor, ameliyatta uygulanan narkoz ve operasyonda kullanılan malzemenin iyi olması burun ameliyatı fiyatlarını etkileyecektir.
Burun ameliyatı ücreti için 2,500 TL’nın altında olmaması dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Günümüz koşullarında 2500 TL’nin altında tatminedici ve başarılı bir ameliyatın pek mümkün olmadığı bilinmesi gerekiyor.

Burun estetik operasyonu  Ücretini Özel Sigortalar Karşılıyormu?

Burun ameliyatları dış görünümüne yönelik bir ameliyat yapılmadığı sürece,yani burun içine yönelik yapılan ameliyatlar SGK tarafından karşılanmaktadır.

Burun içine yapılan sinüzit ameliyatları ( Endoskopik Sinüs Cerrahisi), deviasyon ve polip ameliyatları, burun etlerine (konkalar) yönelik ameliyatlar, konka bülloza ameliyatı özel sigortalar tarafından karşılanmaktadır.Burun kemiği eğriliği ameliyatı(deviasyon) sigorta poliçesinde kapsıyorsa karşılanıyor.

Burun estetiği operasyonu giderlerini SGK ve özel sağlık sigortaları  karşılamamaktadır. Hemen hemen tüm burun estetiği operasyonlarında burun boşluğundaki kemik, kıkırdak ve konkalara (burun etlerine) işlem yapılmaktadır.Bazı  özel sigortalar sağlıkla ilgili burun içine yapılan müdahaleleri poliçe kapsamında karşılamaktadır, fakat estetik kısmını masraflarını ödememektedir.
Burun estettik ücretinin üst sınırı 15000-20000 TL aralığında dır. Burun ameliyatı sekonder ise yani ikinci veya üçüncü burun  ameliyatı ise veya burunda aşırı şekil bozukluğu varsa ameliyat süresi ve yapılacak cerrahi işlem değişir, Bazen kulak veya kaburgadan kıkırdak alınması gerekebilir.Ayrıca ek malzemeler kullanılırsa bu durumda da fiyat yükselebilir.
Burun ameliyatında iyi bir sonuç için sadece ödenen ameliyat ücreti dikkat edilmesi bir konu değildir ve olmamalıdır. Burun meliyatını yapan doktorun burun ameliyatı konusunda tecrübesi ve başarılı olması en önemli noktadır.

5-6 bin TL üzerindeki ameliyat ücretlerinde genellikle hastane giderleri ön plandadır. Burun ameliyatları hastanede yapılması gerekiyor. Muayenehane şartlarında anestezi verilmemelidir.
Normalde burun estetiği ücreti 2015 yılında  ortalama 4000 – 6000 TL aralığındadır . Daha düşük bir ücret ödeniyorsa ameliyat ile ilgili bazı riskler ve olumsuzluklar daha fazla alınıyor anlamına gelir. Daha yüksek bir fiyat ödeniyorsa genellikle otelcilik ve benzeri diğer  hizmetlere ödeniyor demektir.
Estetik ameliyatlar yüksek ücretli ameliyatlar olarak bilinmektedir. Türkiye’de diğer ülkelere göre estetik ameliyatlar uygun ücrete yapılmaktadır.

Yorumlar - Sorular

 1. ozgur on 22 Haziran 2014 at 17:31 Diyor ki :

  Ortalama burun estetigi fiyati alabilirmiyim

 2. Kemal Ekberoglu on 24 Haziran 2014 at 12:03 Diyor ki :

  Merhaba özgür,
  Burun estetiği fiyatlarını belirleyen birçok kriter bulunmakta. Öncelikle önemli kriterler arasında hastalarımın hastane seçimleri etkili olmaktadır. Sonrasında ise muayene sonucu hastalarımın istekleri ve mevcut durum da ameliyatın fiyatını belirleyicidir. Bu sebeple bana telefonumdan istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Gerekirse ücretsiz olarak ön muayeneye de gelebilirsiniz.

 3. ßurnum Kırıldıktan sonra şekli çok deqişti ameliyat içn uygun fiyat

 4. Kemal Ekberoglu on 13 Ağustos 2014 at 18:22 Diyor ki :

  Merhaba Taner,
  Ameliyatlarımız oldukça uygun ve kalitelidir. Uygun fiyatlı olsun diye hastane tercihlerini siz yapabilirsiniz. Bunun için telefonumdan bana ulaşabilirsiniz.

 5. gokhan on 17 Ağustos 2014 at 18:23 Diyor ki :

  Hocam bikac sene once size gelmistim galiba yanilmiyosam incirli medica hastanesindeydiniz muane olmustum fakat ailevi sebeblerden dolayi devami gelmemisti muanenin hocam tekrar bi gelsemde gorussek musait oldugunuz zaman 05XXX bu benim numaram burdan ararsaniz yada msj atarsaniz memnun olurum hocam o gun baya kolaylik yapmaya calismistiniz bana yanilmiyosam tabi ama sizsiniz diye tahmin ediyorum gorusmek uzere hocam

 6. burun estetıgı fıyatları

 7. ömer on 13 Eylül 2014 at 00:41 Diyor ki :

  estetik burun fıyatı nedr

 8. Kemal Ekberoglu on 14 Eylül 2014 at 14:10 Diyor ki :

  Merhaba arkadaşlar,

  Burun estetiği fiyatlarını belirleyen önemli kriterler vardır. Bunları belirleyebilmek için lütfen telefonumdan bana ulaşınız.

 9. mustafa on 14 Eylül 2014 at 14:28 Diyor ki :

  Burnunun şekli güzel ancak büyük aynı şekilde kalmak üzere küçültme istiyorum bana ne kadara mal olur

 10. Kemal Ekberoglu on 16 Eylül 2014 at 19:23 Diyor ki :

  Merhaba Mustafa,

  Burnunun doğallığını bozmadan küçültülebileceği oranda küçültebiliriz. Fiyat bilgisi için lütfen telefon numaramdan bana ulaş.

 11. Niyazi on 11 Ekim 2014 at 11:52 Diyor ki :

  Sayın Doktor Bey,
  Burun estetiği olmak istiyorum.Fiyat alabilir miyim.Selamlar iyi çalışmalar

 12. Kemal Ekberoglu on 11 Ekim 2014 at 15:57 Diyor ki :

  Merhaba Niyazi bey,
  Burun estetiği fiyatları hastaların hastane tercihleri, burunlarındaki mevcut durumun yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Telefon numaramdan bana ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz

 13. ali on 17 Ekim 2014 at 21:50 Diyor ki :

  ben 15 yaşındayım ve okulda benim burnumla çok alay ediyorlar. bu yaşta ameliyat olma şansım var mı.

 14. Kemal Ekberoglu on 19 Ekim 2014 at 14:20 Diyor ki :

  Merhaba Ali,
  16 yaşına girdiğin zaman benimle görüşmeye gel birlikte bakalım burnuna 😉 Endişe etmene gerek yok. Çok güzel günler seni bekliyor.

 15. nil on 23 Ekim 2014 at 18:29 Diyor ki :

  merhaba benim burun ucumda sorun var ameliyat olmaya kalksam ne kadar sürer ve fiyati ne olur? cevabiniz icin şimdiden teşekkür ederim

 16. Kemal Ekberoglu on 23 Ekim 2014 at 23:40 Diyor ki :

  Merhaba Nil,
  Burun ucu ameliyatı normal burun estetiğine göre daha kolay bir ameliyat olduğu için 1 saat hatta duruma göre daha kısa süre içerisinde ameliyatı tamamlarız. İyileşme süresi de oldukça kısadır. Birkaç gün içerisinde normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Lütfen detaylar ve fiyat bilgisi için sitem üzerindeki telefonumdan bana ulaşarak ücretsiz randevu alınız.

 17. Kemal Ekberoglu on 29 Ekim 2014 at 23:48 Diyor ki :

  Merhaba yılmaz,
  Tarafına mail gönderildi.

 18. Kemal Ekberoglu on 30 Ekim 2014 at 15:19 Diyor ki :

  Merhaba yasemin,
  Burun ucu ameliyatları normal burun estetiği ameliyatlarına göre çok daha kolaydır. Ödeme yolları ve fiyat bilgisi detayları için lütfen bana cep numaramdan ulaşınız.

 19. Kemal Ekberoglu on 8 Kasım 2014 at 00:26 Diyor ki :

  Merhaba fatih,
  Burun estetiği fiyatları hastane tercihleriniz ve burun yapınıza göre değişmektedir. Lütfen telefonumdan bana ulaşarak ücretsiz randevu alınız.

 20. Rıdvan on 12 Aralık 2014 at 23:00 Diyor ki :

  Hocam daviasyon kemik büyüklügü ve rahatsızlik veriyor rahat nefes ve burnum tikaniyor surekli bununun için bana bilgi verirmisiniz birde amiliyat olucaksam eger fiyati ne kadardir..kolay gelsinnn…

 21. Kemal Ekberoglu on 13 Aralık 2014 at 13:47 Diyor ki :

  Mail gönderildi

 22. sevtap on 7 Ocak 2015 at 15:09 Diyor ki :

  Burun estetiği fiyati öğrenmek istiyorum

 23. esra on 10 Şubat 2015 at 03:05 Diyor ki :

  Hocam acaba fiyatları öğrenebilirmiyim

 24. ziya on 19 Şubat 2015 at 18:25 Diyor ki :

  Merhaba Hocam;

  Yaklaşık 10 yıl önce bir özel hastanede KBB bölümünde burun ameliyatı oldum. Burnumda içerisinde kemik vardı dış görünüm olarak eğriydi.Burnumun ucu çok kalkık ve kadınsı bu durumdan çok rahatsızım ve yeniden eğrilik oluştu yeniden ameliyat olabilme şansım var mıdır ve tehlikeli midir? Yeniden ameliyat olma şansım varsa ücret ne kadar olur? Şimdiden teşekkür ederim.

 25. defne on 1 Haziran 2015 at 16:49 Diyor ki :

  Hocam Merhabalar. Ben 2 yıl önce ameliyat oldum ama burnmda hiç bir degisiklik olmadi ve sağ taraf hala sis ve acıyor. Tekrar ameliyat olma imkanım var mı pskolojik olarak kendimi çok kötü hissediyorum. Bana yardımcı olur musunuz ??

 26. Kemal Ekberoglu on 2 Haziran 2015 at 00:02 Diyor ki :

  Mail gönderdim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.