Burun Eğriliği Ameliyatı

Home » Burun Estetik Ameliyatı » Burun Eğriliği Ameliyatı
Burun Eğriliği Estetiği

Burun Eğriliği ve Ameliyatı

Burun Eğriliği

Burun eğriliği ülkemizde kişiler arasında sık rastlanılan bir burun şekil bozukluğudur.  Eğri burun veya halk arasında burun yamukluğu yüz görünümünü olumsuz etkilemekte. Burun estetik olarak biçimsiz ve eğri görünür bununla birlikte sıklıkla septum deviasyonu ve dolayısıyla burun tıkanıklığı şikayetleri de bu deformiteye eşlik eder.

Burun eğriliği tedavisi var

Burun eğriliği tedavisi var

 

Burun eğrilikleri genellikle çocukluk çağında veya sonraki dönemlerde çarpma ve geçirilmiş kazalara bağlıdır, bir kısmı da gelişimsel dir.  Doğum travmaları da burun eğriliklerinin diğer sebebidir. Burnun yüzde çıkıntılı olması kazalarda ve çarpmalarda ilk olarak darbe almasına ve burun şekil bozukluklarına sebep oluyor. Kazalarda kafa kemikleri arasında çoğunlukla burun kemiğinde kırılma veya çatlama olur. Ülkemizde burun  ameliyatı için başvuranların büyük bir kısmında burun eğridir. Erkeklerde burun eğriliği oranı daha fazladır. Bu eğrilikler ameliyat ile düzeltilebilir.

estetik-burun-ameliyati-ile

Burun Eğriliğinden Kurtulmak İster misiniz ?

Burun Eğriliği Ameliyatı

Burun ameliyatında eğri burun ameliyatlarının çok önemli bir yeri vardır ve zor ameliyatlar sınıfına girerler. Eğrilikler ancak  septum ameliyatıyla birlikte uygulanarak düzeltilebilir. Eğri burun ameliyatları deneyimli burun cerrahları tarafından yapıldığında başarılı sonuçlar elde edilir. Eğri burunlarda ameliyatın başarılı olması halinde hastalar için hem kozmetik hem de fonksiyon açısından inanılmaz kazançlar sağlar. Eğrilikler düzeltilirken önce burun kemik ve kıkırdakları serbestleştirilir sonra eğrilikleri düzeltmek için kıkırdak ve kemiklere çeşitli kesiler yapılır ve kıkırdaklar çeşitli yerlerden çizilir. Burun içinden septum dan  çıkartılan kıkırdak ve kemikler burun şeklini düzeltmek için kullanılmakta ve çok değerlidir.  Özellikle burun ucu eğriliklerini düzeltmek için çeşitli dikişler de kullanılmaktadır. Eğri burunlarda burun etlerinde genellikle büyüme olur, bunlar radyofrekans ile küçültülür.

Yorumlar - Sorular

 1. zeynep on 3 Ocak 2014 at 16:44 Diyor ki :

  Merhaba doktor bey benimde burnumda egrilik var et sarkmasıda war nefes almakta güclük çekiyorum dış görünüsündende memnun degilim büyük cünkü hem estetik olmak hemde rahat nefes almak istiyorum ama ameliyat fiyatları beni korkutuyo

 2. Zeynep on 28 Temmuz 2014 at 19:21 Diyor ki :

  heeeyy aynı beni anlatmışsınız !!

  gerçi zor ameliyatlar grubuna girer kısmı ayrı bir korku salmadı değil 🙁

 3. Kemal Ekberoglu on 31 Temmuz 2014 at 17:02 Diyor ki :

  Merhaba Zeynep,
  zor ameliyatlar grubuna tabi ki giriyor; ancak bunlar işinin ehli doktorlar için oldukça zevkli ve sıradan ameliyatlardır.

 4. süleyman on 16 Eylül 2014 at 18:09 Diyor ki :

  merhaba hocam benim burnumda eğrilik var çıkıntı var ayrıca benim burun kemiği kırık birde et var zor nefes alıyorum estetik yaptırmak istiyorum. maliyeti ne olur ve buna sgk nın katkısı olurmu

 5. Kemal Ekberoglu on 16 Eylül 2014 at 19:20 Diyor ki :

  Merhaba Süleyman,
  sgk maalesef destek vermemektedir. Tek ameliyatta saymış olduğun bütün problemleri çözebiliriz. Fiyat ve detaylar için bana telefon numaramdan ulaşabilirsin.

 6. nil on 3 Ekim 2014 at 22:07 Diyor ki :

  Merhaba kemal bey benim de Bur benim de Burnum eğri fakat estetik olmak istemiyorum sadece rahat nefes alabileceğim düzgün bir burun istiyorum. Burnumun doğal halini bozmadan düzeltmek mümkün mü?

 7. Kemal Ekberoglu on 5 Ekim 2014 at 13:50 Diyor ki :

  Merhaba Nil,
  Önclikle burun eğriliğini tamamiyle ortadan kaldırabilmek için ameliyat olmanız gerekiyor. Ancak biz ameliyatlarımızı tamamen doğal yapılı burunlar elde edecek şekilde planlıyoruz. Yani doğallık adına kesinlikle endişeniz olmasın. Tek ameliyatla hem eğriliği hem de nefes alma sorununu ortadan kaldırıyoruz.

 8. Elif on 13 Ekim 2014 at 18:21 Diyor ki :

  Merhaba doktor bey
  Ben çocukken burnuma taş çarpmıştı. Şu anda burnumda çıkıkl ve eğrilik var. Bu beni psikolojik olarak çok etkiliyor özgüven problemim var. Ayrıca tıkanıklık da oluyor. Zor bir ameliyat olduğu söyleniyor kıkırdak tekrar eski haline dönebiliyormuş. Bu yüzden çok korkuyorum yanlış bşr şey olur diye.
  Ne yapmalıyım? Bir de genç yaşta bu amelitı yaptırmak doğru olur mu? 17 yaşında? Teşekkürler

 9. Kemal Ekberoglu on 14 Ekim 2014 at 12:35 Diyor ki :

  Merhaba Elif,
  Öncelikle çok geçmiş olsun. Burnunun tam yapısını ve mevcut deformeyi görmem gerekiyor. Burun estetiği ameliyatından korkmana lüzum yok; çünkü işini bilen bir cerrah, düzeltmeyi en doğru şekilde yapacaktır. Özgüven eksikliğine de gerek yok. En kısa sürede telefonumdan bana ulaşarak ücretsiz randevu al, ofisimde birlikte durum değerlendirmesi yapalım 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.