Burun Ameliyatında Yüzde Şişme ve Morarma

Home » Burun Ameliyatı » Burun Ameliyatında Yüzde Şişme ve Morarma
burun-estetigi-fiyatlari

Burun estetiği ameliyatı yüzde şişme ve morarma oluşmadan yapılabilir mi ?

Burun estetiği yapıldığı ilk yıllarda şiddetli morluklar ve şişlikler olurdu ve aylarca devam ederdi. Son zamanlarda gelişen ameliyat teknikleri ve artan tecrübeye bağlı olarak burun ameliyatına bağlı morarma ve şişlikler de ciddi boyutta azalmıştır. Artık burun ameliyatları kırarak, dökerek ve burun dokularını zorlayarak değil dokuya saygı göstererek, en az müdahale ile ve uygun cerrahi teknikler uygulanarak yapılmakta ve bunun sonucunda  ameliyatı sonrası şişlik ve morluklar çok daha azalmıştır.

Doğal görünümlü bir burun

Doğal görünümlü bir burun

 

Mini Rinoplasti

Bazı burun estetiği ameliyatlarında burnun tüm bölgelerine değil sadece 1-2 bölgesine müdahale ederek burun şekli düzeltilebilir. Burun ameliyatı olan hastalarımızın bir kısmında (%10-15) sadece burun ucu kaldırılarak veya burun kemeri 2-3 mm törpülenerek burun şekli düzeltilebilir. Böyle bir  ameliyat kısa sürdüğü gibi şişlik ve morarma daha az oluyor ayrıca iyileşme de daha hızlı oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.