Burun Ameliyatı Zor mu ?

Home » Burun Ameliyatı » Burun Ameliyatı Zor mu ?
Burun Estetiği Zor mudur ?

Burun estetiği ameliyat olanlar açısından kolay mı zor mu ?

 Burun yapısal olarak kemik kıkırdak, kas, deri, kan damarları, mukoza ve bağ dokusundan oluşur. Yapısal olarak burun karmaşık bir organ olmasından dolayı teknik olarak zor bir ameliyattır fakat  hastalar için zor bir operasyon değildir. Burun yapı olarak karmaşık olduğundan  ameliyatı gerçekleştiren doktorun burun estetiği konusunda çok tecrübeli olması gerekiyor.

Burun Estetiği Tedavi

Burun Estetiği Tedavi

 

Burun ameliyatı olmak isteyenlerin yeterince burun  konusunda deneyim kazanmış gerek estetik gerek burun şeklini ve aynı zamanda işlevini yakından ilgilendiren septum ve konkalar konusunda deneyime sahip olan doktorlar tarafından ameliyat olmalarında fayda var. Özellikle septum deviasyonu konusunda deneyimi olmayan doktorlar tarafından yapılan burun ameliyatları maalesef gerek estetik gerek nefes alma açısından çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Ameliyat genellikle burun şekil bozukluğuna göre 1-2,5 saat sürer.

Burun operasyonundan sonraki ilk saatte çok az sayıdaki hastalarda bazen hafif sızlama olabilir, bu durum verilen ilaçlarla geçer. Burun  ameliyatı geçiren hastalar anestezinin etkisi geçince ayağa kalkabilirler ve genellikle 5-6 saat sonra taburcu olabilirler. Ameliyattan sonra özellikle göz etrafında hafif şişme ve morluk oluşmaya başlar, burun ameliyatından sonra soğuk uygulama şişmeyi azaltma açısından faydalıdır.

Burun Estetik Ameliyatı

Burun Estetik Ameliyatı

 

Ayrıca  ameliyattan sonra başın daha yüksekte olması şişliği hafifletir. Burun ameliyatından 1 hafta sonra atel ve dikişler alınır ve kişi işine başlayabilir. Burun ameliyatı tecrübeli bir burun cerrahı elinde kolaylıkla uygulanabilen ve sonuçları tatmin edici bir ameliyattır. Burnun tamamen oturması ve burundaki şişliklerin özellikle burun ucundaki şişliklerin tamamen geçmesi 6-8 ay sürer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.