Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Home » Burun Ameliyatı » Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
Burun Estetiği Düzelme Süresi istanbul

Burun Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği ameliyatı ağrılı bir ameliyat değil ve ameliyat sonrası ağrı olmaz, bazen ilk dakikalarda burunda hafif bir yanma hissi olur. Ameliyattan 5-6 saat sonra genellikle  kişi taburcu olabilecek duruma gelir ve evine gidebilir. Ancak şehir dışından gelenlerin bir gece hastanede kalmalarında fayda var. İlk  bir kaç saatte göz etrafında hafif şişlik ve morarma oluşabilir. Şişlikler 3 günde ve morarma 7-8 günde geçmeye başlar. İlk gün soğuk uygulama, başın yüksekte kalacak şekilde yatmak ve uygulanan bazı ilaçlar ameliyata bağlı  şişlik ve morlukların fazla olmaması açısından önemlidir.

burun-estetigi-sonrasi-iyilesme

Burun üzerine konulan plastik  atel bir hafta sonra alınır, burundaki  şişlikler tedricen 2-3 ay içinde geçmeye başlar fakat özellikle burun ucundaki şişliklerin tamamen geçmesi 6-7 ayı bulabiliyor. Burun ameliyatı olan kişiler özellikle  sabah kalktıklarında burunlarının daha şiş olduğunu ifade ederler, tuzlu yemek tüketilmemesi ve nazikçe yüze uygulanan masaj ödem ve şişliklerin daha hızlı giderilmesini sağlar.

burun estetiği olan kişiler ameliyattan 3-4 saat sonra ayağa kalkabilirler ve bir hafta sonra işlerine dönebilirler. 3 hafta kan basıncını yükselten tempolu ve yorucu her türlü aktiviteden ve ağır spordan kaçınılmalıdır. Ayrıca burun ameliyatı olanlar özellikle 3 ay boyunca burunlarına gelebilecek darbelere  karşı çok çok dikkatli olmalı ve çarpmalardan kaçınmalıdır.Bir hafta sonra kontakt lens kullanılabilir,  hafif gözlükler  2-3 ay sonra takılabilir. Burnun iyileşmesi yavaş bir şekilde gerçekleşir ve tamamen iyileşme bir kaç ayı bulabilir.

Yorumlar - Sorular

  1. semra ergün on 10 Nisan 2014 at 00:10 Diyor ki :

    Merhaba Kemal Bey

    revizyon burun ameliyati ile ilgili size ulasiyorum. Hangi hastanede ameliyat gerceklesiyor ve revizyon burun ameliyati için minimum fiyat nedir? Sizinle ilgili intermet sitelerindeki forumlarda cok fahis fiyatlar gormekteyim. Ve olumlu olmasi durumunda 1 hafta icerisinde ameliyat olmak istiyorumm yardimlarinizi rica ederim simdiden cok tesekkurler;-))))

  2. Kemal Ekberoglu on 11 Nisan 2014 at 19:18 Diyor ki :

    Merhaba Semra Hanım,

    İnternette gördüğünüz benimle ilgili yüksek fiyat mesajlarını unutun. Fiyatlar gayet uygundur. Fiyatlar hastane şartlarına göre değişir. Lütfen fiyat ve hastane bilgisi için bana şahsi telefonumdan ulaşınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.