Burun Ameliyatı Son Trendler

Home » Burun Ameliyatı » Burun Ameliyatı Son Trendler
Burun Estetiğinde Yeni Trendler

 Burun Ameliyatlarında Son trendler

Bilindiği gibi burun estetiği ülkemizde ve diğer ülkelerde en sık yapılan estetik yüz operasyonudur. Eskiden 70’li yıllarda olduğu gibi burun ameliyatında ”Hokka Burun” modası çoktan geçmiştir. Bu ameliyatı yapan doktorlar kişiye özel bir burun şekli tasarlayarak burun ameliyatı planlıyorlar ve  gelişen  ameliyat teknikleri sayesinde oluyor. Rinoplasti kişiye göre yapıldığı için artık son zamanlarda birbirine benzeyen burunlar görmüyoruz. Kişiye özel bir operasyonun hedefi hem şekil olarak hem de işlev olarak doğal ve normal bir burundur.
Normalde bir kişiye ilk baktığınızda önce gözlerine ve dudaklarına bakarsınız fakat kişi kötü yapılmış bir burun operasyonu geçirdiyse tam tersine önce burnuna bakarsınız ve buruna odaklanırsınız. Burun ameliyatında ideal olan yüz hatları ve yüz komponentleri ile uyumlu yapılan bir ameliyatıdır. Burun ve diğer estetik ameliyatlar artık tecrübeli ellerde geçmişe göre ağrısız , iyileşme süreci daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Geçmişte burun ameliyatlarında iyileşme süresi uzun olurdu ayrıca şişme ve morarma aşırı derecede olurdu, burun tamponu hastaların çok korkutuğu diğer bir konu idi. Ancak  ameliyat tekniklerinin gelişmesi ve vazelinli burun tamponu yerine silikon burun splintleri kullanılması ile burun operasyonları eskiden zahmetli ve zor iken günümüzde daha rahat ve konforlu bir ameliyat haline gelmiştir. Hastalarımız ameliyat sonrası dönemi daha konforlu geçirmektedir.

burun-estetiginde-yenilikler

Burun ameliyatında burnun doğal olması bizim için önemlidir. Ameliyat olan bir burun doğal, normal ve güzel olmalıdır. Tecrübeli ellerde rinoplasti ameliyatı yapıldığında tek tip buruna ve “torna makinesinden çıkmış” burunlara rastlanmamaktadır. Ayrıca burun bölgesine sadece gerekli bölgelere ve olabildiğince minimal değişiklikler ve düzeltmeler yapıldığından  burun ameliyatı sonrası şişme ve morarma en az seviyede oluyor. Rinoplasti yapılan bir burun doğal ve güzel olmakla birlikte işlev yönünden de iyi olmalıdır. Kişi ameliyattan sonra burnundan rahat nefes almalı, spor yaparken burun tıkanıklığı olmamalıdır. Burun tıkanıklığı ağız kokusu, ağızda kuruma, horlamaya neden olur,  ameliyattan sonra burun fonksiyonları düzelince bu şikayetlerin geçmesi gerekiyor. Burun tıkanıklığı kişinin sağlığını olumsuz etkiler, özellikle  ameliyattan  sonra burun tıkanıklığı ve buna bağlı belirti ve şikayetlerin artması hayal kırıklığı yaratır.

burun-estetigi-doktorlari
Burun tıkanıklığına neden olan problemler pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Septum deviasyonu yani burun orta bölmesinin eğrilikleri ya da konkalarda şişme en sık görülen nedenlerdir. Septum deviasyonunu en iyi şekilde düzeltmek  çok önemlidir. Çünkü iyi düzeltilmezse hem tıkanıklığa hem de burun eğriliğine neden olur.
Estetik burun ameliyatının da diğer estetik ameliyatlar gibi sınırlar vardır. Ameliyatınızı gerçekleştiren doktor her zaman en iyisini yapmak ister. Sonuçların iyi olması cerrahın bilgi, becerisi ve tecrübesine bağlı olmakla birlikte burun yapısına ve deformitenin yoğunluğu ve şiddetine de bağlıdır. Ameliyatlarda bizim amacımız dokuların izin verdiği kadar burun şekil bozukluklarını ve oranlarını  yüze göre düzeltmektir.

Yorumlar - Sorular

 1. sevda çiçek on 28 Ekim 2014 at 12:15 Diyor ki :

  Hocam merhaba,
  Benim burnumda kamburluk ve yamukluk var bu sorunlardan tamamen kurtulmak istiyorum. Bu arada lazerli burun estetiği var mı acaba ? Ameliyattan sonra çabucak iyileşebilir miyim ?

 2. Kemal Ekberoglu on 28 Ekim 2014 at 12:42 Diyor ki :

  Merhaba sevda,
  Lazetli burun estetiği operasyonları genelde burunun dış yapısındaki bozukluklarla ilgilidir. Kamburluk ve yamukluk için lazerli operasyonlar etkili olamaz. Burun estetiği sonrasında max 3 gün içerisinde tamamen ayağa kalkabilirsin.

 3. Kemal Ekberoglu on 4 Kasım 2014 at 16:21 Diyor ki :

  Merhaba abbas,
  Kontrol etmem gerekiyor. Lütfen telefonumdan bana ulaşarak randevu alınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.