Burun Ameliyatı Planlanması ve Doktorla Görüşme

Home » Burun Ameliyatı » Burun Ameliyatı Planlanması ve Doktorla Görüşme
Burun Estetiği Doktorla göruşme

Burun Ameliyatı Öncesi Doktorunuzla Görüşme

Burun estetiği olmak isteyenler ameliyattan önce doktorlarıyla ameliyat ile ilgili detaylı bir şekilde görüşmeleri gerekiyor. Burun ameliyatından önce kişi aklındaki tüm soruları doktoruna sormalı ve  onunla paylaşmalıdır.  Ameliyat görüşmesinde yüz fotoğrafları çekilir. Fotoğraflar önden, alttan, her iki yandan(yan profilden) ve oblik (çapraz) olarak çok titiz bir şekilde çekilmeli ve ayrıca arşivlenmelidir. Çekilen fotoğraflar ameliyatı planlama açısından çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki her işte olduğu gibi burun ameliyatında da planlama ve iyi bir tasarım, güzel bir burun ve başarılı bir ameliyatın esasını oluşturur. Çekilen fotoğraflara birlikte bakılır ve burun şekil bozuklukları detaylı olarak tespit edilir. Daha sonra bilgisayarda sanal olarak burun şekli düzeltilir ve kişiyle birlikte değerlendirilir. Bu aşamada   ameliyat olmak isteyen kişinin gösterilen ameliyat sonrası sanal görünümü değerlendirmeli, aklındaki soruları ve beğenmediği bir konu varsa doktoruna sormalı. Görüşmede size gösterilen sonuçların 2 boyutlu olduğunu ve yaklaşık sonuç olduğunu ayrıca tüm deformitelerin her zaman %100 düzeltilemeyeceğini unutmamanız gerekir.

Beğenilen Bir Burun Şekli

mukemmel-burun-estetigi Bazı kişiler beğendikleri bir kişinin ya da ünlülerin fotoğrafıyla burun estetiği yaptırmak için doktora gidiyorlar fakat bir yüzde çok güzel görünen bir burun diğer kişinin yüzünde çok güzel ve uyumlu görünmeyebilir. Örneğin burun delikleri küçük ve güzel olan bir burun diğer yüz ögeleri minyon ve narin olan bir yüze yakışabilir fakat aynı burun yüzü geniş, gözleri büyük ve kaşları çok belirgin olan bir kişinin yüzünde uyumlu  görünmeyebilir. Ayrıca her burun örnek olarak gösterilen fotoğraftaki buruna dönüştürülmeyebilir. Diğer bir taraftan çekilen bir çok ünlü veya beğenilen kişinin fotoğrafı  düzeltilmiştir ayrıca en güzel pozu seçilmiştir.

Yorumlar - Sorular

  1. derya on 15 Eylül 2014 at 20:57 Diyor ki :

    Sizin vaktinizi kızımın nefes almakta zorlanıyorum demesi vede burnunun üzerinde kemerden dolayı şimdiye kadar hiç bir doktora muayene olmadı yeni üniversiteyi bitirdi iş hayatına atılmadan nefes alma problemi olursa estetik ikisini birlikte olursa hem sağlık hem görsel iyi olacak eşimin devamlı bir iş olmadğından dolayı sosyal güvencemiz yok muayene ve ameliyat fiyatı ve hangi hastanede ameliyat yapıyorsunuz İstanbul Fatihte oturmaktayız fiyat ögrenebilirsem ona göre parayı ayarlayıp görüşmek üzere iyi günler

  2. Kemal Ekberoglu on 16 Eylül 2014 at 19:11 Diyor ki :

    Merhaba Derya hanım,

    Ameliyat fiyatları için hastane tercihleri önemli derecede fiyatı belirleyicidir. İstanbul’da rahatlıkla ulaşabileceğiniz birkaç hastanede gerçekleştirebiliyoruz. Fiyat bilgisi için lütfen bana cep telefonumdan ulaşınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.