Ameliyatsız burun estetiği

Home » Burun Ameliyatı » Ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız burun estetiği

Bazı kişilerde burun görünümü aşırı bozuk değil, fakat burunda hafif şekil bozukluğu varsa botoks ve dolgu madeleri kullanılarak geçici bir düzeltme yapılabilir. Örneğin burunda küçük bir kemer, burun ucunda düşüklük, burun görünümünde dengesizlik, varsa ve minimum düzeyde ise dolgu maddeleri ve botoks enjeksiyonları ile daha iyi bir görünüm sağlanabilir. Gneniş burun kanatları ve burun sırtında tavşan çizgileri botoks enjeksiyonları ile düzeltilebilir. Dolgu enjeksiyonları yapılarak burun sırtındaki düzensizlikler düzeltilebilir ve daha dengeli bir görünüm elde edilebilir; burun ve dudağın oluşturduğu (nasolabial) açı dolgu enjeksiyonu yapılarak doldurulabilir ve böylece burun ucu kaldırılır.
Özellikle burun ameliyatı geçiren kişilerde burun sırtında küçük düzensizlikler varsa dolgu ile düzeltilebilir. Hiyaluranik asit dolgu amacıyla kullanılan maddelerden biridir ve güvenilir bir maddedir.
dolgu maddeleri en geç bir sene sonra kaybolur, bu nedenle bu işlemler ile yapılan değişiklikler 1 sene sonra eski haline döner.
Ameliyatsız burun estetiği lokal olarak cildi uyuşturan kremler ile cilt uyuşturulduktan sonra uygulanır. Dolgu maddesi enjekte edildikten sonra bölgesel şişme ve kızarıklık olabilir. Botoks uygulandığında etkisi 2-3 gün sonra ortaya çıkar. Uygulamalar sırasında alerjik reaksiyonlar ortaya çıkarsa bazı ilaçlar kullanılarak tedavi edilir. Ameliyatsız burun estetiği sonuçları kalıcı değildir ve etkileri bir  sene sonra kaybolur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu Düşer mi ?
İçerik Yorumları
Burun Estetiği Zor mu ?
Yasal Uyarı

Web sayfamızdaki makaleler hastalarımıza bilgi vermek için kaleme alınmıştır.Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında hekim veya bir uzman sağlık görevlisine müracaat edilmesi öncelikli tavsiyedir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.

İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rinoplasti-Wiki

Burun Estetiği Üzerine bilgi verici makaleler içerir.

Site içerisindeki içerikler hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.